فهرست مطالب

افلیت مارکتینگ چیست؟

در این مقاله موضوع مقاله را به افیلیت مارکتینگ اختصاص دادیم که یک روش محبوب برای افزایش فروش و ایجاد درآمد آنلاین است؛ این تاکتیک جدید که چندان سنتی نیست، برای صاحبان برند و بازاریاب ها بسیار مفید است.

%۸۱ از برند ها و ۸۴% از ناشران، از قدرت بازاریابی وابسته به همکاری در فروش استفاده میکنند که این آمار با افزایش هزینه های بازاریابی، هرساله درایالت متحده آمریکا رو به افزایش است.

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش، صنعتی است که در بازه‌ی کسب و کار اینترنتی از سال ۲۰۱۵ به طور میانگین ۱۰.۱ درصد رشد داشته و از ابتدا پیش بینی شده بود که تا سال ۲۰۲۰ به ۶.۸ میلیارد دلار میرسد.

۹۰ درصد تبلیغ دهندگان، صنعت افیلیت مارکتینگ را مهم ترین بخش در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ میدانند.

افیلیت مارکتینگ میتواند تأثیر مستقیمی بر روی فروش محصولات داشته باشد و به صورت همکاری در فروش توسط افرادی خارج از کسب و کار انجام میشود.
در افیلیت مارکتینگ یا بازار یابی پورسانتی، پیشنهاد خرید یا معرفی محصول بر روی وب سایت یا وبلاگ قرار داده میشود که اگر این تبلیغات منجر به فروش شود، از طرف صاحب محصول به ناشر افیلیت مبلغی به عنوان پور سانت داده می شود.

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش یک راه کسب درآمد نوین از فضای مجازی می باشد

۳ بخش تشکیل دهنده افیلیت مارکتینگ

برای همکاری در فروش به سبک افیلیت مارکتینگ، شما به ۳ جزء اصلی نیاز دارید، و در بیشتر موارد میبینیم که همین سه جز کافی هستند و به زیر مجموعه های دیگر نیازی نیست.

برای شروع همکاری فروش در ابتدا باید کسب و کار ی وجود داشته باشد که قصد انجام افیلیت را دارد و بستر مناسب برای خدمات افیلیت مارکتینگ را فراهم کرده باشد.

آن زمان است که ناشران افیلیت که اغلب سایت های وبلاگی با سئو بالا هستند، شروع به بازاریابی محصولات و برند ها به صورت سایت واسطه انجام میدهند،و کاربر را از طریق سایت خود به سایت مقصد ارجاع میدهند و خرید نهایی، در سایت مقصد صورت میگیرد.

و در آخر نیز باید گفت حیات یک مجموعه، کسب و کار و سایت، به کاربران آن بستگی دارد، و اگر کاربر نباشد که از طریق سایت واسطه، وارد سایت مقصد شود، فروش و سود نیز از دست خواهد رفت.

۱. فروشندگان یا صاحب محصول

فروشندگان یا صاحبان محصولات دارای محصول ها و برند های خاص خود هستند که قصد دارند با قرار دادن آنها داخل وب سایت به فروش بیشتر دست یابند.
فروشندگان نیاز به حضور فعال در بازاریابی ندارند، آنها از تقسیم سود حاصل از همکاری در فروش کسب درآمد میکنند.

۲. ناشران افیلیت مارکتینگ

ناشر افیلیت می تواند یک شخص یا شرکتی باشد که محصول را به طور جذابی برای مصرف کنندگان بازاریابی می کند.
به عبارتی دیگر ناشر افیلیت مصرف کنندگان را متقاعد میکند که این محصول برای آنها مفید و ارزشمند است تا خرید صورت گیرد.
ناشران در واقع صاحب وب سایت و یا وبلاگ هایی هستند که با قرار دادن لینک و یا محصول بر روی سایت، آنها را به کاربران معرفی میکنند.

۳. کابران

افرادی هستند که از طریق لینک افیلیت وارد سایت میشوند و خرید انجام می دهند، کاربران نقش مهمی در فروش محصولات و کسب پورسانت برای صاحب افیلیت دارند.
با خرید محصولات سود حاصل بین شرکت افیلیت و صاحب برند تقسیم میشود.

شرکت های افیلیت مارکتینگ چگونه درآمد زایی میکنند؟

افیلیت مارکتینگ یک راه کسب درآمد آسان بدون حضور در محل کار.

افیلیت یک راه آسان و سریع برای کسب درآمد آنلاین است؛ و برای کسایی که حوصله دردسر های فروش و بازایابی را ندارند، راه بسیار جذابی است که این هم شامل صاحب کسب و کار میشود و هم ناشر افیلیت.

اما یک شرکت افیلیت مارکتینگ چگونه با فروش محصولات، از فروشنده پول دریافت میکند؟ نیاز نیست مصرف کنندگان همیشه از وب سایت خرید کنن؛ سهم شرکت افیلیت در فروش همیشه متفاوت سنجیده میشود، و ممکن است با توجه به بازه های زمانی و دسته بندی های متفاوت محصولات، مبلغ پورسانت متفاوت باشد.

شرکت های افیلیت به روش های گوناگون پول دریافت میکنند؟

نکات مهمی در این زمینه وجود دارند که برای درآمد زایی باید به آن ها توجه کنید.

شرکت های افیلیت مارکتینگ به روش های مختلف پول دریافت میکنند.

۱. پرداخت به ازای هر فروش

این یک ساختار طبیعی و استاندارد در افیلیت مارکتینگ است؛ به این معنا که فروشنده درصدی از قیمت محصول را پس از خرید مصرف کننده، به ناشر افیلیت پرداخت میکند؛ که در عمل میشود پورسانت فروش محصول.

۲. پرداخت به ازای لید یا رهبری و هدایت کردن

برنامه‌ی افیلیت مارکتینگ رهبری، باید به گونه ای باشد که سایت افیلیت، مصرف کننده را به سمت و سوی وب سایت فروشنده ببرد و آنها را متقاعد کند که اقدامات مورد نظر را انجام دهند، اقداماتی از قبیل: پر کردن فرم تماس، ثبت نام برای آزمایش یک محصول، دانلود فایل و یا نرم افزار، خرید محصول و غیره؛ که میشود پرداخت به ازای تعداد افراد آورده شده.

۳. پرداخت به ازای هر کلیک

این برنامه جهت انگیزه دادن به شرکت های افیلیت برای هدایت کاربران به سمت وب سایت فروشنده تمرکز دارد؛ به این معنی که قرار نیست کاربر هزینه ای پرداخت کند و ثبت سفارش انجام شود، بلکه سایت افیلیت کاربر را جهت افزایش ترافیک برای سایت مقصد ترغیب میکند؛ که به معنای پرداخت بر اساس نرخ کلیک است.

چرا یک بازاریاب وابسته (افیلیت مارکتر) شویم؟

همکاری در فروش به روش ایفیلت مارکتینگ صنعتی خیلی شلوغی نیست، و میتواند گفت رقبای کمتری نسبت به سایر شاخه ها در فضای مجازی دارند؛ اما باید بدانید افرادی که در این راه پیش قدم بوده اند توانسته اند جایگاه خوبی در این زمینه پیدا کننند بنابراین همان تعداد رقیبان را نباید دست کم بگیرید.

به دلیل مزایای زیادی که دارد شما میتواند به این شیوه همکاری در فروش فکر کنید و بخاطر داشته باشید، با اینکه رقیبان پیش قدم شما قوی هستند، اما هنوز برای درصد زیادی از جامعه ناشناخته است، پس باید سعی کنید جزو اولین ها باشید، زیرا اولین ها در هر کسب و کاری بهترین ها هستند.

مزایای همکاری در فروش

۱. درآمد غیر فعال

در اکثر مشاغل معمولی نیاز است که شما برای کسب درآمد به صورت حضوری در محل کار باشید، اما همکاری در فروش به روش افیلیت مارکتینگ، به شما این فرصت را می دهد که شما بدون وابستگی به مکان و زمان و در هر شرایطی،داشته باشید؛ و میتوانید بعد از اینکه موارد لازم و پیش زمینه ها را انجام دادید، با خیال راحت عقب بنشینید و از نتیجه کارتان لذت ببرید. مانند فروش در اینستاگرام

۲. نیاز به پشتیبانی مشتری از طریق فروشنده نیست

در مشاغلی که انفرادی و یا شرکتی هستند، باید با مشتری ها تعامل داشته باشند و خدمات پس از فروش را جهت اعمال کنند؛ در صورتی که همکاری در فروش این زحمت را از سر کسب و کار باز کرده، و مشتری ها سایت واسط را به عنوان معرف اول، مسئول میدانند.

کل کار افیلیت مارکتینگ، وصل کردن فروشنده با مشتری است، فروشنده پس از گرفتن درصد خود از فروش، به هر نوع شکایت مصرف کننده رسیدگی میکند.

۳. داخل خانه کسب درآمد کنید

اگر شما شخصی هستید که از کار کردن در فضای دفتری و شرکت فراری هستید، یا با تمام مشغله هایی که دارید، به دنبال کسب درآمد از راه دیگری هستید، بهترین پیشنهاد برای شما وارد شدن در عرصه ی افیلیت مارکتینگ است.
میتوانید کمپین هایی راه اندازی کنید و از محصولاتی که فروشندگان تولید میکنند کسب درآمد کنید، به این معنی که حتی زمانی که خواب هستید نیز در حال پوا درآوردن هستید.

۴. مقرون به صرفه بودن

اکثر مشاغل برای راه اندازی شان و تأمین محصولات، به هزینه های نسبتاً زیادی نیاز دارند، شما میتوانید افیلیت مارکتینگ را بدون هیچ دردسر و هزینه ای راه اندازی کنید.
در این کار نیاز به سرمایه و تولید محصول ندارید، حتی میتوانید ازمحصول تولید کنندگان دیگر استفاده کنید و کسب درآمد کنید، شروع این کار بسیار ساده است.

۵. راحتی و انعطاف پذیری بالا

با توجه به تبدیل شدن شما به یک فریلنسر، میتوانید مسیر و اهداف مشخص شده‌ی خود و همچنین محصول مورد علاقه و حتی ساعات کاری مختص به خود را داشته باشید. با توجه به شغل تون از مقررات و عملکرد نامناسب بعضی شرکت ها نیز رهایی می یابید.

۶. قدرت سایت و سئو را دست کم نگیرید

یک سایت افیلیت مارکتینگ در واقع راهنمای خرید محصولات است، پس مهم است که بیشتر کاربران سایت خود را، از طریق ترافیک ارگانیک دریافت کنید.

برای انجام این کار، باید روی سئو سایت خود کار کنید، و نکاتی از جمله تحقیق کلمه کلیدی و انتخاب کلمه کلیدی صحیح و لینک سازی های داخلی را رعایت کنید تا اولین منبع اطلاعاتی که کاربران پیدا میکنند باشید.

اگر روی بهینه سازی سایت خود کار کنید، میتوانید از ترافیک طبیعی که موتور های جستجو به سمت سایتتان می فرستند، به جای تبلیغات پر هزینه استفاده کنید.

سوالات متداول

مفهوم افیلیت مارکتینگ چیست؟

یکی از روش های بازار یابی است که تأثیر مستقیمی روی فروش محصول شما دارد.
افیلیت مارکتینگ با نام های بازاریابی پور سانتی و یا همکاری در فروش نیز شناخته میشود.
ناشر افیلیت، محصول یا خدمات را بر روی وب سایت خود قرار میدهد و پس از فروش کمیسیون خود را از صاحب محصول دریافت میکند.

شرکت های افیلیت مارکتینگ در ایران کدام اند؟

سایت هایی از قبیل دیجی کالا و می مارکت در حوزه‌ی فروش اقلام مختلف فعالیت دارند.
شرکت های افیلیت دیگری از نظیر: شرکا، سبز گستر، توربین، میسو مارکت، بیمیتو، میزبان فا و غیره در ایران به این عنوان فعالیت میکنند و بسیار موفق هستند.

سخن آخر

ما یعنی ( آژانس دیجیتال مارکتینگ ترنانت )در این مقاله سعی کردیم شما را با متد جدیدی از درآمدزایی اینترنتی آشنا کنیم. همانطور که توضیح دادیم افیلیت مارکتینگ، کسب و کاری نسبتا نو ظهور در ایران است، با اینکه قدمت آن خیلی کم نیست اما بازهم خیلی ها از وجود آن بی خبر است و اینقدر بازار کار آن اشباع نشده که دیگر ورود به دنیای همکاری در فروش غیر ممکن باشد.

اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کاری با سرمایه اولیه کم و درآمد غیرفعال هستید، افیلیت میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.