طراحی ui و ux

به عبارتی ترکیب کردن هنر و تکنولوژی، کاری که همواره برای ما لذت بخش است. همیشه، همه تلاشمان را برای بدست آوردن بهترین نتایج کرده ایم… خدمات طراحی تجربه UX و رابط کاربری UI آژانس دیجیتال مارکتینگ تورنانت، تمام موارد مورد نیاز کسب و کار شما، جهت تبدیل شدن به یک کسب و کار بهتر برای کاربرانتان را پوشش میدهد.

پلن های طراحی ui/ux

خدمات طراحی گرافیک رابط کاربری- ترنانت

پلن اقتصادی

شروع قیمت از 10 میلیون تومان

پلن استاندارد

شروع قیمت از 25 میلیون تومان

پلن حرفه ای

شروع قیمت از 60 میلیون تومان

پلن VIP

استعلام قیمت بعد از جلسه نیاز سنجی پروژه

فرایند اجرای کار

1

دریافت اطلاعات اولیه ی کارفرما

بررسی کامل پروژه و ایده پردازی اولیه بر اساس نیاز مخاطب و حوزه ی کاری

اتود اولیه براساس سلیقه ی کارفرما و نیاز مشتری بدون تعیین جزئیات

2

ارائه ی اتود اولیه به کارفرما

ارائه ی تغییرات لازم براساس صلاحدید کارفرما

اجرای طرح کلی با اجرای جزئیات لازم 

3

انجام زیباسازی های لازم از جمله: رنگبندی، طرح های گرافیکی، و انیمیشن های مورد نیاز

تحویل پروژه به کارفرما

خاص بودن رو از همینجا شروع کن.

ویترین خودت رو شیک بچین....

چه چیزی، طراحی UI و طراحی ux شرکت آژانس دیجیتال مارکتینگ ترنانت را از سایر رقبا متمایز می کند؟

تحلیل و رصد رقبا

 

دل به دریا نمیزنیم…! پس از شناخت رقبایتان، متمایز شدن شما را تضمین میکنیم.

تجربه کاربری عالی

 

بیایید از احساسات کاربرانمان سو استفاده کنیم! آنها را وادار خواهیم کرد، تا عاشق برندتان شوند 😍

طراحی چشم نواز

 

تنها یک وب سایت کاربردی نخواهید داشت، آن را با یک طراحی زیبا تکمیل خواهیم کرد.

تست کاربردپذیری

 

هنوز به انتهای داستان نرسیدیم، باید مطمئن شویم که طراحی ما، نمره قبولی از کاربران شما میگیرد…

ui – ux ویترین کسب و کار آنلاین شماست ….

ویترین خود را زیبا و مدرن بچینید.

UI مخفف عبارت User Interface Design به معنای طراحی رابط کاربری است. ظاهر سایت و front-end است, کاربران مستقیم با این بخش ارتباط دارند.

میتوان گفت که جنبه روانشناسی داشته و اگر کسی از این معلومات محروم باشد به خوبی از عهده این کار برنمیاید. زیرا کاربران به سایتی که ظاهر مناسب و رنگ بندی نداشته باشد اعتماد نمیکنند و صفحه ما را ترک میکنند و این جاست که به تاثیر روی سئو هم برخورد میکنیم .

تصویر زمینه عکس ها رنگ بندی (دکمه وکلمات) را میتوان نمونه های بارز و مهم برخواند. بطور مثال اگر یک سایت از رنگ قهوه ای و قرمز با هم استفاده کنند به عنوان رنگ اصلی سایت خودشان به شما به عنوان مخاطب چه حسی پیدا میکنید.

شما با دریافت یک خدمات عکاسی و فیلمبرداری، طراحی گرافیک و تدوین از تیم ما میتوانید بهترین نتیجه را در بین رقبای کسب و کارتان دریافت کنید.

طراحی ui- ترنانت

طراحی UI/UX چیست؟

زمانی که شما قصد طراحی یک سایت یا طراحی اپلیکیشن را دارید ظاهرو تجربه کاربری آنها نقش خیلی مهمی درجذب و حفظ کاربران دارد. طراحی ui و طراحی ux مجموعه متفاوتی از مهارت ها نیاز دارد. طراحی کاربری میتواند زیبا باشد اما بدون تجربه کاربری بسیار گیج کننده است. 

UI چیست؟

زمانی که کاربر وارد سایت یا برنامه شما میشود اولین چیزی که توجه کاربر را جذب میکند ظاهر  یا رابط کاربری است. رابط کاربری شامل تمام متن هایی که کاربر میخواند، تمام دکمه ها، تصاویر، فیلدها در کل هر مواردی که کاربربا آن تعامل دارد. درواقع یکی از مهمترین رکن برای جذب مخاطب، ظاهر اپلیکیشن یا سایت است. طراحی UI تجربه بصری کاربررا در اولویت قرارمی دهد. یک رابط کاربری خوب، قابل اعتماد و لذت بخش است.

طراحی رابط کاربری برعهده طراحان UI است. آنها درمورد رنگ ها، شکل دکمه ها، اندازه المان ها و فونت ها تصمیم گیری می کنند. آنها تشخیص می دهند رابط برنامه جذاب، تم رنگی متناسب با هدف و شخصیت سایت یا برنامه باشد.

ناگفته نماند طراحی قالب با رنگ و استایل اختصاصی فقط مربوط به حوزه سایت و اپلیکیشن نمیشود. برای مدیریت پیج اینستاگرام خود به صورت درست یکی از الزامات این کار داشتن قالب مناسب با رنگ مناسب است.

انتخاب رنگ ها درطراحی UI

رنگ میتواند لحن، مفهوم و شخصیت یک برند را تعیین کند وبه طراحان کمک می کند تا پیام درستی به کاربران انتقال دهند.

 یکی از مراحل طراحی رابط کاربری انتخاب رنگ مناسب است. رنگ ها بر احساسات افراد تاثیر می گذارد به همین دلیل است که طراحان با توجه به روانشناسی رنگ ها رنگ مناسب را انتخاب میکنند. طراحان میتوانند با انتخاب هوشمندانه رنگ ها به کاربر حس خوبی بدهند وحتی رفتار آنها را کنترل کنند.

ارتباط سئو با UI

از انجایی که الگوریتم های گوگل بر اساس نیاز کاربر طراحی شده است، طراحان رابط کاربری باید مطمئن شوند که ظاهر سایت برای کاربران جذاب باشد تا باعث شود کاربران زمان بیشتری در سایت ماندگار شوند. همچنین ریسپانسیو بودن سایت در سئو تاثیر زیادی میگذارد.

ویژگی یک ui خوب

زیبایی و متنناسب بودن طرح با حوزه کاری

کاربرپسند بودن طراحی رابط کاربری

استفاده از رنگ های متناسب در طرح

مهارت های طراح ui

خلاقیت و مهارت طراحی

ایجاد طرح هایی جذاب، زیبا و کاربر پسند نیازمند استعداد، سلیقه و خلاقیت است. آگاهی از عناصر طراحی مانند رنگ ها، فونت ها و استفاده از عکس های مناسب در سایت جز؛ مهارت های طراحان رابط کاربری است. تمرین مداوم با طراحی هنری برای پیشرفت در این حرفه بسیار مهم است.

کار گروهی

طراحان رابط کاربریی با افراد مختلف، تیم های توسعه و طراحان وب کار میکنند. به همین دلیل مهارت  کار گروهی در موفقیت طراحان نقش بسیار مهمی دارد.

وظایف یک طراح ui

طراحی رابط کاربری: وسیله ای است که از طریق آن شخص با یک برنامه کاربردی یا دستگاه سخت افزاری تعامل دارد

تایپوگرافی: سبک و ظاهر مطالب نوشتاری. هنر ساختن تایپ زیبا، خوانا و جذاب

تئوری رنگ: مجموعه ای از مفاهیم و اصول راهنما برای جلوه های طراحی بصری رنگ ها و نحوه ترکیب، تطابق و تضاد آنها.

نمونه اولیه: ارائه نمونه یا شبیه سازی محصول نهایی که برای آزمایش و جمع آوری بازخورد استفاده می شود.

یک رابط کاربری خوب نیازمند یک پیاده سازی حرفه ای است. طراحی سایت باید به بهترین شکل ممکن شکل بگیرد.

UX چیست؟

طراحی تجربه کاربری فرایندی است که تیم های طراحی ux رفتار کاربر را با محصول تعیین می کنند. یک طراح UX باید چگونگی استفاده از آن محصول را در نظر بگیرد. به طور کلی میتوان گفت راحتی کاربران و مخاطبان با سایت شما را ux می گویند.

درواقع کاربر وقتی وارد سایت می شود باید بتواند با آن ارتباط برقرارکند و به راحتی به تمام قسمت های سایت دسترسی پیدا کند.

ارتباط سئو با UX

تجربه کاربری خوب باعث می شود تا کاربر دچار سردرگمی نشود و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد.  زیرا UX باعث می شود تا کاربر درسایت به مدت طولانی ماندگارشود وگوگل متوجه فعالیت کاربر در سایت میشود واعتبار سایت بالا می رود. حتی UX مناسب باعث وفاداری کاربر هم شود. طراحی یک سایت سبک در سرعت آن تاثیر دارد تا کاربر بتواند به سرعت در صفحات آن جا به جا شود.  بنابراین سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتور های گوگل محسوب می شود.

ویژگی یک ux خوب

سهولت در استفاده از محصول

توجه به نیاز های کاربر

کنترل کردن تجربه کاربری و رابط کاربری

مهارت های طراح ux

مهارت های کلیدی وجود دارد که شما باید آنها را داشته باشید تا به عنوان یک طراح ui/ux خوب شناخته شوید.

کنجکاو بودن

طراحانی که کنجکاو هستند این ظرفیت را دارند که با مشتریان، محصولات و چالش ها به روش های معنادار درگیر شوند. کنجکاوی منجر به پرسیدن سوالات، گوش دادن فعال و درگیر شدن عمیق تر با مشکلات می شود. UX یک زمینه دائماً در حال تغییر است. ایجاد حس کنجکاوی به طراحان کمک می کند تا طرحی با توجه به تجربه های کاربر تولید کند.

درک کردن

 UX بر تجربه مثبت مشتری تأکید دارد. به همین دلیل است که بهترین طراحان UX برای یادگیری افراد و تمایلات آنها وقت می گذارند. درک عمیق کاربران نهایی به طراحان اجازه می دهد تا محصولاتی را ایجاد کنند که واقعاً درگیر و لذت بخش باشد.

ارتباط

ارتباط در UX بسیار ضروری است. طراحان باید ایده های محصول را منتقل کنند، تفکر پشت طرح ها را توضیح دهند و با تیم های دیگر کار کنند. مهارت‌های ارتباطی مؤثر به طراحان کمک می‌کند تا محصولات و سیستم‌ها را با سهولت ایجاد، همکاری، تطبیق و بهبود بخشند.

همکاری

طراحی UX خوب به معنای ترکیب ایده های مشتریان و اعضای تیم است. طراحان UX باید به طور موثر بازخورد بدهند و دریافت کنند، راه حل ها را بررسی کنند، و تجربه و نیازهای همه افراد درگیر در یک پروژه را برای ایجاد بهترین محصولات ممکن ترکیب کنند.

وظایف یک طراح ux

 طراحی نمونه اولیه

تجزیه و تحلیل رفتار کاربر

ارزیابی، شناسایی و شناخت مخاطب

تااینجا با مفهوم و نفاوت  های  طراحی ui/ux  به خوبی آشنا شدید. در ادامه به نرم افزار های طراحی ui/ux میپردازیم:

بهترین برنامه برای طراحی ui/ux

در کل سه نرم افزار اصلی برای طراحی ui/ux وجود دارد که اغلب طراحان از آنها استفاده میکنند. Adobe xd، figma، sketch سه نرم افزار پرطرفدار هستند.

نرم افزارfigma

Figma به طراحان اجازه می‌دهد نمونه‌های اولیه و ماکاپ‌های پویا را بسازند. Figma اجازه می دهد تا یک محیط مشترک را ایجاد کند که در آن چندین نفرمی توانند همزمان روی یک پروژه کار کنند، و اغلب آنلاین و تحت وب است.

نرم افزار Adobe XD

Adobe XD ابزارهای رابط کاربری را برای ایجاد نمونه‌های اولیه است، میتوانید با استفاده ازاین نرم افزاررفتار کاربررا شبیه سازی کنید

نرم افزار sketch

اسکچ قبل از ادوبی ایکس دی در طراحی یک نرم افزار کاملی بود اما یک ایراد بزرگی که داشت قابل نصب نبودن روی ویندوز بود. اسکچ از نظرامکانات یک نرم افزار کاملی است و افزونه های فراوان آن کار را برای طراحان راحت تر کرده است.

طراحی ui/ux موبایل محور

امروزه تعداد کاربرانی که از تلفن همراه استفاده میکنند به شدت افزایش پیدا کرده است. ببیش از 50% ترافیک سایت ها مربوط به بازدید با تلفن همراه است. بنابراین وبسایت ها نباید فقط برای دسکتاپ طراحی شوند و باید به نوع دیگری از طراحی به عنوان طراحی موبایل محور توجه ویژه کرد. برای طراحی چیدمان المان ها در موبایل از قوانین و اصول طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری استفاده می کنند.

بنابراین طراح سایت در طراحی موبایل محور ابتدا سایت را سازگار و مناسب برای نمایش در اسکرین‌ موبایل‌ طراحی می‌کند و بعداز اطمینان از اینکه سایت کامل و درست در اسکرین‌‌ موبایل‌‌های مختلف نمایش داده می‌شود، می‌رود سراغ سازگارکردن طراحی برای دستگاه‌هایی با اسکرین‌های بزرگ‌تر. 

برای تبدیل شدن به یک طراح ui/ux نیازمند 6 گام است که عبارتند از:

  • یادگیری اصول طراحی ui/ux
  • یادگیری اصول تجربه کاربری
  • یادگیری نرم افزارهای طراحی ui/ux
  • تمرین و توسعه
  • مطالعه کتاب های آموزشی

ویترین شما وقتی به چشم میاد که جای مناسبی قرار داشته باشه. با یه برنامه ی ویژه و خدمات سئوی حرفه ای می تونی یه جای مهم برسی! باید به بهترین جایگاه داخل نتایج گوگل برسی!

آشنایی با شغل طراح ui/ux

با فراگیرشدن اینترنت و شبکه های اجتماعی هر سازمانی نیازمند یک طراح ui/ux است. طراحی ui/ux جز؛ مشاغلی است که هم نیاز به دانش تخصصی و فنی دارد و هم نیاز به خلاقیت دارد. سازمان ها تاکیدی روی مدرک تحصیلی ندارند.طراحی ui/ux یکی از شغل های حوزه نرم افزار و  طراحی گرافیک است و هیچ رشته دانشگاهی هم درمورد این تخصص وجود ندارد بااینکه طراحان ui/ux در طراحی اپلیکیشن ها و سایت ها نقش خیلی مهمی دارند اما طراحان رابط کاربری باید با برنامه نویسی هم آشنایی داشته باشند چرا که دستورالعمل های یک سایت را به نحوی پیاده سازی میکنند که کارابران بتوانند به راحتی از قابلیت های محصول استفاده کنند. یک طراح رابط  کاربری به راحتی می تواند در تمامی مراکز هایی که سرویس آنلاین دارند استخدام شوند.

طراحان علاوه برتسلط به مسایل فنی و نرم افزاری باید به شناخت مخاطب هم تسلط کافی داسته باشند. توانایی برقراری ارتباط و کار تیمی از دیگر ویژگی های طراحان رابط کاربری است.

درآمد طراح ui/ux

این حرفه  با توجه به گسترش تکنولوژی بازار کار بسیار خوبی دارد میزان درآمد یک طراح بستگی به میزان مهارت، تجربه و نمونه کارهای او دارد. درابتدای کار نباید انتظار درآمد بالا داشته باشیم. با افزایش تجربه و نمونه کارهای قوی درآمد هم افزایش پیدا میکند.

همکاری طراح ui و طراح ux

در فرایند طراحی ui/ux، طراح ui تصمیم میگرد که طرح چگونه به نظر برسد و طراح ux تصمیم میگیرد که رابط کاربری چگونه کارکند. در واقع این یک تلاش تیمی است و هردو  تیم با همکاری همدیگر میتوانند رابط کاربری مناسب طراحی کنند.

برای هردو تیم مهم است که با مطالعه و تحقیق اطلاعاتشان افزایش دهند تا بتوانند بهترین طرح ها را پیاده سازی کنند.

سخن آخر

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری مکمل یکدیگر هستند. برای اینکه یک طراحی ui/ux مناسب داشته  باشیم باید در هر دو حوزه مهارت و تجربه کافی داشته باشیم. ما در اینجا تلاش کردیم تا مفهوم هردو و تفاوت های آنها را مطرح کنیم.

شما در زمینه طراحی ui/ux به چه اندازه تجربه و مهارت دارید؟