کسب درآمد از طراحی گرافیک- ترنانت

فهرست مطالب

کسب درآمد از طراحی گرافیک، 3 روش پولساز

کسب درآمد از طراحی گرافیک

کسب درآمد از طراحی گرافیک به چند صورت انجام میشود که در ادامه با آنها آشنا میشویم.

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ ترنانت قصد داریم شمارا با موضوع کسب درآمد از طراحی گرافیک کاملا آشنا کنیم و راه های مختلف را مورد برسی قرار دهیم.

روش اول که خیلی در ایران مرسوم است، طراحی گرافیک به صورت کارمندی است. درآمد کارمند های طراحی گرافیک از طریق دریافت حقوق از آن شرکت یا سازمانی است که برای آن کار میکند. حقوق کارمندان بستگی به جایی که در آن کار میکنند، میزان تخصص آنها، استانی که در آن کار میکنند و … متغییر است.

روش دوم، کار کردن به صورت پروژه ای و فریلنسری است که اگر شما به شکل درست بتوانید برای خودتان بازاریابی کنید و مشتری جذب کنید، در این نوع از کار کردن میتوانید درآمد بیشتری نسبت به کار مندی داشته باشید.

افرادی نیز وجود دارند که کار هایی را که طراحی کرده اند، به فروش میرسانند و درآمد آنها از طریق فروش طرح های است که زده اند. آنها طرح هایشان را در اینترنت به فروش میرسانند.

شغل طراحی گرافیک چیست؟

طراحان گرافیک افرادی بسیار خلاق و با حوصله هستند که عکس، لوگو، پوستر و … را به شکل خیلی زیبا طراحی میکنند. از آنجایی که دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر کردن است، طراحان گرافیک نیز باید مهارت هایشان را توسعه دهند و همواره خود را به روز نگه دارند. این امر سبب میشود تا هر روز مشتریان بیشتری جذب شود و درآمد طراح سایت نیز افزایش پیدا کند.

امروزه کسب و کار ها به سمت دیجیتالی شدن پیش روی میکنند و همین امر باعث شده تا نیاز به طراحان گرافیک بیشتر شود و کار آنها توسعه بیشتری پیدا کند.

درآمد طراحی گرافیک در ایران:

درآمد طراحی گرافیک در ایران از طراحی کار های متفاوتی ایجاد میشود.

کار هایی که طراحان گرافیک انجام می دهند، عبارتند از:

طراحی جلد و صفحه های کتاب ها.

طراحی استوری هایی که روی صفحات مجازی آپلود می شوند.

طراحی کاور پست هایی که در صفحات مجازی آپلود می شوند.

روتوش عکس هایی که در آتلیه هایی که خدمات عکاسی ارائه میدهند.

طراحی لوگو برای شرکت ها.

و … 

اینها کار هایی است که طراحان گرافیک انجام میدهند و از طریق انجام دادن آنها درآمد کسب میکنند. البته افرادی نیز هستند که از طریق فروش دوره های آموزشی که خودشان در مورد طراحی گرافیک تهیه کرده اند درآمد کسب میکنند.

درآمدی که طراحان گرافیک در ایران کسب میکنند از ۲ میلیون تومان در ماه شروع می شود و ممکن است تا ۵۰ میلیون تومان در ماه یا حتی بیشتر نیز برسد.

چگونه به یک گرافیست تبدیل شویم؟

برای تبدیل شدن به یک گرافیست حرفه ای شما لازم دارید تا یکسری از نرم افزار ها را تا سطح حرفه ای یاد بگیرید و روی آنها مسلط شوید.

نرم افزار هایی که شما باید روی آنها مسلط شوید عبارتند از:

فتوشاپ، ایلستریتور، ایندیزاین و لایت روم هستند که هرکدام در یک حوضه خاصی کاربرد دارند.

بعد از اینکه روی نرم افزار های طراحی گرافیک مسلط شدید، باید شروع به طراحی طرح های ساده بکنید تا و این کار را باید به نحو احسنت انجام دهید. پس از این مرحله سراغ طرح های پیچیده تر میروید؛ اینکار تا جایی ادامه پیدا میکند تا شما بتوانید هر طرحی که از شما درخواست شد، توانایی پیاده سازی آن را داشته باشید.

اینکار ها را که انجام دادید، به یک گرافیست حرفه ای تبدیل میشوید که توانایی هندل کردن هر پروژه ای را دارد. در کنار همه اینها، شما باید خلاقیت بسیار زیادی داشته باشید.

در ادامه راه های کسب درآمد از طراحی گرافیک را خواهیم گفت با ما همراه باشید.

کاربرد های طراحی گرافیک:

طراحی گرافیک در زمینه های مختلفی کاربرد دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد و آنها را توضیح خواهیم داد.

اینستاگرام: امروزه افراد زیادی در اینستاگرام فعالیت میکنند و کسب و کارشان را تبلیغ میکنند. آنها برای اینکار به طراحان گرافیک نیاز بسیار زیادی دارند. استوری ها، پست ها و … نیاز به طراحی گرافیک دارند تا تاثیر گذاری بیشتری روی مخاطبین داشته باشد.

سایت ها: شاید تا به حال سایت هایی را دیده باشید که از تصاویر شخصی سازی شده استفاده میکنند. این تصاویر را طراحان گرافیک، طراحی کرده اند و سپس روی سایت قرار گرفته است.

طراحی لوگو: همه ی کسب و کار ها نیاز دارند تا برای شرکت یا بیزینس شان یک لوگو داشته باشند تا مردم آنها را با آن لوگو بشناسند. لوگو را طراحان گرافیک، طراحی و اجرا میکنند.

تبلیغات: همه تبلیغ ها، برای تاثیر گذاری بیشتر نیاز دارند تا زیبا جلوه کنند و این فقط به دست طراحان گرافیک امکان پذیر است. پوستر ها، بنر ها، و تمام تبلیغ ها زیر دست طراحان گرافیک ساخته شده اند.

آتلیه های عکاسی: افراد برای داشتن عکس های زیبا از خودشان حاضر هستند هزینه بپردازند. آتلیه های عکاسی چنین فرصتی را در اختیار افراد می گذارد. عکس هایی که در آتلیه گرفته میشود، به صورت خام جلوه خیلی خوبی ندارد و باید یک سری فرایند ها روی آن انجام بشود.

 فرایند هایی مثل روتوش عکس و تغییر دادن یک سری از المان ها در تصویر.

بسته بندی محصولات: همه ی تولید کننده ها برای اینکه حس بهتری را به مشتری شان منتقل کنند، بسته بندی های زیبایی را برای محصولاتشان تهیه میکنند. مشتری با مشاهده ی بسته بندی های شکیل، حس بهتری از محصول میگیرد. 

بسته بندی های شکیل، با طراحان گرافیک امکان پذیر است و این امر میتواند تاثیر خیلی زیادی در فروش یک کسب کار داشته باشد.

با پلن های ترنانت بهترین بودن را تجربه کنید.

پلن های طراحی تدوین و گرافیک

خدمات طراحی بنر و استوری- ترنانت

بنر و استوری

شروع قیمت از 100 هزار تومان

خدمات طراحی گرافیک لوگو- ترنانت

لوگو

شروع قیمت از 500 هزار تومان

خدمات طراحی گرافیک رابط کاربری- ترنانت

رابط کاربری

شروع قیمت از 800 هزار تومان

خدمات طراحی گرافیک ست اداری- ترنانت

ست اداری

شروع قیمت از 1 میلیون تومان

خدمات طراحی گرافیک تدوین ویدئو- ترنانت

تدوین ویدئو

دقیقه ای از 100 هزار تومان

خدمات طراحی گرافیک تیزر سازی- ترنانت

تیزر سازی

ثانیه ای از 20 هزار تومان

خدمات طراحی گرافیک موشن گرافی- ترنانت

موشن گرافیک

ثانیه ای از 15 هزار تومان

طراحی خدمات گرافیک لوگوموشن- ترنانت

لوگوموشن

شروع از 500 هزار تومان

نرم افزار های مورد نیاز برای طراحی گرافیک:

photoshop : یکی از نرم افزار های قوی که توسط شرکت ادوبی ساخته شده،‌ فتوشاپ است که نرم افزار خیلی قوی برای ایجاد تغییرات روی تصاویر است.

ایلستریتور: نرم افزار بعدی که آن هم توسط شرکت ادوبی تولید شده، ایلستریتور است که بر خلاف فتوشاپ بر مبنای وکتور می باشد و اصول طراحی آن با محاسبات ریاضی سر و کار دارد. نرم افزار ایلستریتور برای خلق تصاویر وکتور و انیمیشنی است.

 با این نرم افزار خروجی SVG نیز می توان گرفت. دقت داشته باشید این یک مزیت بسیار خوب برای شما است زیرا از این پسوند بسیار زیاد در امر طراحی سایت استفاده میشود.

کورل دراو: شما با استفاده از این نرم افزار می توانید طراحی وکتور و صفحه بندی را انجام دهید. این نرم افزار توسط شرکت کورل در سال ۱۹۹۰ اولین نسخه آن به بازار عرضه شد.

ایندیزاین: ایندیزاین نرم افزار مخصوص صنعت چاپ و انتشار کتاب است که این نرم افزار نیز توسط شرکت ادوبی نوشته شده و از آن در صفحه بندی کتاب ها و مجلات استفاده میشود.

نتیجه گیری:

خب در این مقاله به این موضوع پرداختیم که اصلا طراحی گرافیک چیست و چگونه میتوانیم از این راه برای خودمان کسب درآمد کنیم.

چندین راه را برای شما مطرح کردیم و آنها را توضیح دادیم. نرم افزار هایی که برای انجام این کار مورد نیاز است را به شما معرفی کردیم و سعی کردیم که در این مقاله شما را برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک کمک کنیم. در این مقاله سعی کردیم کاملا درباره کسب درآمد از طراحی گرافیک صحبت کنیم امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.