طراحی اپلیکیشن خدماتی

فهرست مطالب

طراحی اپلیکیشن خدماتی، تسهیل رابطه بین مشتری و ارائه کننده ی خدمات

مزایای طراحی اپلیکیشن خدماتی

در این بخش قصد داریم که به چند مورد از مزیت های طراحی اپلیکیشن خدماتی بپردازیم.

پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارهای سنتی دچار رکود و ورشکستگی شدند. حتی کسب و کارهای بزرگی که از برندهای مطرح دنیا بودند با یک چالش جدی مواجه شدند. 

دنیای دیجیتال مارکتینگ در زمان شیوع کرونا قدرتی چند برابر پیدا کرد. اولین گام از قدرت دیجیتال مارکتیگ در طراحی سایت خود را نشان داد. کسب و کارهایی که تا قبل از این تنها در یک فروشگاه کوچک خلاصه می شدند حالا با یک سایت اینترنتی به تمام دنیا معرفی می شوند.

قدرت سئو در گام دوم قدرت دیجیتال مارکتیگ ها رقابت بزرگی در دنیای کسب و کارها ایجاد کرد. خدمات سئو برای هر فروشگاه به حمایت آن فروشگاه از سمت موتورهای جستجو کمک کرد و این خدمات باعث شد که هر فروشگاهی که در دنیای دیجیتالی فعال تر باشد موفق تر خواهد بود. 

در نهایت طراحی اپلیکیشن مانند انقلابی در دنیای دیجیتال مارکتینگ مطرح شد. حالا هر فروشگاه می تواند یک شعبه در دستان تمام مشتریان هدف خود  داشته باشد.

دنیای دیجیتال مارکتینگ را دست کم نگیرید.

۱. باعث افزایش اعتبار کسب و کار می شود

به این صورت که شما با طراحی اپلیکیشن خدماتی و داشتن آن، اعتبار بیشتری را نسبت به یک کسب وکار سنتی خواهید داشت.

۲. موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود

این مورد را می توان مهم ترین مزیت طراحی اپلیکیشن خدماتی دانست؛ زیرا که با خرید آنلاین نیازی به رفتن فیزیکی به محل فروشگاه نداریم. پس در زمان و هزینه صرفه جویی می شود.

۳. تبلیغات هدفمند

با داشتن یک اپلیکیشن خدماتی می توان به طور مستمر به تبلیغ کسب و کار یا برند خود بپردازید.

۴. به دست آوردن مشتریان وفادار

با طراحی اپلیکیشن خدماتی، مشتری قادر است تا خدمات باکیفیت را به صورت آنلاین دریافت کرده و همین امر موجب رضایت و درنهایت وفاداری مشتری نسبت به کسب و کار شما شود.

۵. برخورداری از پشتیبانی آنلاین

یکی دیگر از مواردی که در طراحی اپلیکیشن خدماتی می توانید به مشتریان خود ارائه دهید، پشتیبانی آنلاین است که با استفاده از آن می توانید با مشتریان خود در ارتباط بوده، مشکلاتشان را حل کرده و به طور کلی در فرآیند استفاده از اپلیکیشن خدماتی خود آنها را یاری کنید.
انجام همه‌ی این موارد به جلب رضایت، اعتماد و وفاداری مشتریان به شما کمک خواهند کرد.

۶. خرید آسان

و اما آخرین مزیتی که به آن می پردازیم خرید آسان است. باتوجه به این که تا الان حتما تجربه داشته اید، استفاده از اپلیکیشن خدماتی باعث افزایش سرعت و تجربه‌ی بهتری در خرید یا دریافت خدمات خواهد شد.

طراحی اپلیکیشن خدماتی چه امکاناتی را به همراه دارد؟

با طراحی اپلیکیشن خدماتی این امکان وجود دارد تا مشتری به صورت شبانه روزی از خدمات آنلاین شما بهره بگیرد.
علاوه بر آن موارد زیرهم ازجمله امکانات اپلیکیشن خدماتی هستند:

 1. معرفی خدمات
 2. امکان ثبت نام مشتریان
 3. دریافت سفارش مشتریان
 4. نظرسنجی از مشتریان
 5. امکان دسته بندی خدمات
 6. امکان جستجوی خدمات
 7. امکان دریافت پیشنهادات و انتقادات از مشتریان

طراحی اپلیکیشن خدماتی

در این روزها مردم برای انجام کوچک ترین و ساده ترین کارهای خود ترجیح می دهند تا از اپلیکیشن های خدماتی استفاده کنند.
همین امر انواع و اقسام کسب و کارها را مجبور به پیروی و خو گرفتن با این شرایط کرده تا برای توسعه خدمات خود همرنگ جامعه شوند.
یکی از روش هایی که کسب و کار ها با استفاده از آن می توانند مخاطب بیشتری را جذب کرده و سوددهی بیشتری را به همراه داشته باشند، طراحی اپلیکیشن خدماتی است.
امروز ما در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ ترنانت قصد داریم که توضیحاتی را پیرامون طراحی اپلیکیشن خدماتی ارائه دهیم.

اپلیکیشن خدماتی چیست؟

اپلیکیشن های خدماتی برای ارائه خدمات خاصی طراحی شده اند، جهت بهبود و تسهیل رابطه بین مشتری و ارائه کننده خدمات استفاده می شوند.

اهمیت طراحی اپلیکیشن خدماتی در چیست؟

همان طور که پیش تر توضیح دادیم، با طراحی اپلیکیشن خدماتی، کسب و کار ها، می توانند خود و خدماتشان را معرفی کرده و بدون محدودیت های زمانی و مکانی به مشتریان خود بهتر خدمت رسانی کنند.

همین امر ممکن است حتی به جذب مشتری و افزایش وفاداری آنان به کسب و کار موردنظر ختم شود، که درنهایت موجب سوددهی بیشتر می شود

با پلن های ترنانت بهترین بودن را تجربه کنید.

پلن های طراحی اپلیکیشن

پلن اقتصادی

شروع قیمت از 7 میلیون تومان

پلن استاندارد

شروع قیمت از 15 میلیون تومان

پلن حرفه ای

شروع قیمت از 25 میلیون تومان

پلن VIP

شروع قیمت از 50 میلیون تومان

 

طراحی اپلیکیشن خدماتی برای چه خدماتی مناسب است؟

در این بخش به معرفی چند نمونه از مشاغلی که می توانند برای ارائه بهتر خدمات خود از اپلیکیشن های خدماتی استفاده کنند، می پردازیم.

 • خشکشویی ها
 • کافه و رستوران ها
 • خدمات کامپیوتری
 • خدمات فنی
 • خدمات زیبایی
 • خدمات بیمه
 • خدمات املاک
 • خدمات آموزشی
 • خدمات بانکی

مخاطب اپلیکیشن های خدماتی چه کسانی هستند؟

مخاطبان اپلیکیشن های خدماتی را می توان دو گروه دانست. گروه اول شامل افرادی است که قصد استفاده از این اپلیکیشن های خدماتی جهت دریافت خدمات موردنظر خود را دارند.

گروه دوم شامل افرادی است که تخصص و دانش لازم برای ارائه خدمات را دارا بوده و در ازای دریافت دستمزد، خدمات خاصی را ارائه می دهند.

اما در این بین یک گروه دیگر هم وجود دارد که به نوعی رابط بین گروه اول و دوم است و آن فرد یا گروهی است که تخصص لازم برای طراحی اپلیکیشن خدماتی را دارا بوده و قرار است آن را تولید کند.

ساخت اپلیکیشن خدماتی

نخستین قدم در ساخت و طراحی اپلیکیشن خدماتی این است طرح ایده آل و هدف ها را نوشته تا بر اساس آن بتوان برنامه ریزی کرده و سپس فیلترها و دسته بندی هایی را اعمال کنید که جواب گوی نیازهای دو مخاطب اصلی باشد.

به علاوه به جامعه آماری و تیپ شخصیتی افرادی که قصد ارائه خدمت به آن ها را دارید هم توجه داشته باشید.

پس از انجام مراحل بالاف نوبت به مرحله فنی کار است. به این صورت که تصمیم میگیرید کدام زبان برنامه نویسی برای طراحی اپلیکیشن استفاده شود.

یکی دیگر از موضعات مهم این است که این که اپلیکیشن برای رسیدن به موفقیت بیش تر به چه شکل و در کجاها عرضه شود؟

نکات مهم ساخت اپلیکیشن خدماتی

نخستین نکته ای که در طراحی اپلیکیشن خدماتی باید به آن توجه ویژه داشت، ظاهر اپلیکیشن و رابط کاربری آن است. مهم است که کاربر در اولین استفاده خود از برنامه، نمای اپلیکیشن و ظاهر آن راضی باشد.

به علاوه سهولت در استفاده و عدم وجود پیچیدگی هم از جمله موارد بسیار مهمی است که در طراحی اپلیکیشن می بایست به آن توجه نشان داد.

مورد دیگر در طراحی اپلیکیشن خدماتی اهمیت در نیازسنجی و امکانات مختلف جهت ارائه خدمات است.

نکته بعدی در طراحی اپلیکیشن خدماتی، اجرای بدون ایراد و صحیح دستورات کاربران بوده که این مورد مربوط به بخش فنی و کدنویسی بهینه طراحی اپلیکیشن است.

و اما نکته اخر که درواقع می توان آن را یک توصیه دانست و انجام آن الزامی نیست، این است که طراحی سایت خدماتی در کنار طراحی اپلیکیشن خدماتی می تواند باعث افزایش بازدهی و جذب مخاطب بیش تر شما شود.

زیرا که این بار، دو بستر برای ارائه خدمات خود به مشتریان را دارید و همچنین داشتن سایت به کسب و کار شما اعتبار بیشتری را اعطا می کند.

سخن آخر

پس همان طور که اشاره شد، طراحی اپلیکیشن خدماتی، توسعه کسب و کار و جذب بیشتر مشتری را برای شما به دنبال دارد.
همچنین شما این امکان را دارید تا خدمات خود را به صورت هر چه بهتر در بستر اینترنت به مشتریان خود ارائه دهید، که همین امر موجب تمایز شما از بسیاری از رقبای کاریتان خواهد شد.