طراحی سایت با جاوا اسکریپت

فهرست مطالب

طراحی سایت با جاوا اسکریپت خلاقیت و زیبایی تصویری

طراحی سایت با جاوا اسکریپت یک نیاز اساسی در دنیای امروز است، با وابستگی انسان ها دردنیای امروز به اینترنت برای انجام کارهای روزمره خود، و رونق کسب و کارها نیازمند به طراحی یک سایت کاربرپسند هستیم.
حال ممکن است به سراغ طراحان حرفه ای رفته، هزینه کرده و کار را به آن ها بسپارید و یا خودتان به سراغ آموزش دوره های طراحی سایت بروید که شامل زبان هایی از جمله html,css,javascipt,php هستند. ما در این مقاله از وب سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ ترنانت برای شما توضیحاتی جهت چرایی طراحی سایت با جاوا اسکرپت خواهیم داد.

مزیت استفاده از جاوا اسکریپت چیست؟

پیش از آنکه به سراغ موضوع طراحی سایت با جاوا اسکریپت برویم، لازم است بدانیم که اصلا جاوا اسکریپت چیست؟ و چرا می بایست از آن استفاده کرد؟طراحان سایت حرفه ای اکثرا در طراحی سایت از چند زبان برنامه نویسی استفاده می کنند.

Html یکی از پرکابردترین زبان های طراحی سایت است که امکان افزودن نوشته، تصاویر و… را به طراحان می دهد؛ اما می توان گفت صرفا زبان طراحی و استاتیک است، پس شما قادر نخواهید بود به به عملکردها جواب بدید یا مثلا شرط بنویسید.

در این قسمت است که شما نیازمند به طراحی سایت با جاوا اسکریپت خواهید شد و با آن می توانید تمام عملکردهای کاربر را در سایت تحت کنترل بگیرید و پاسخ مناسب را به آن ها ارائه بدهید.

پس جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی مفسر در سمت کلاینت است که با استفاده از آن می توان درعناصر html موجود در صفحه و همچنین مقادیر css تغییراتی لحاظ کرد.

استفاده از این زبان باعث بهبود تجربیات کاربر هنگام استفاده از وب می شود. از این زبان در اپلیکیشن های موبایلی و ساخت بازی ها هم استفاده می شود. بنا به گزارش وب سایت استک اور فلو، زبان جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان در سال ۲۰۲۰ بوده است.

حالا چرا آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور؟

آموزش یک مهارت یا هرچیزی درقالب پروژه و عملی باعث افزایش میزان یادگیری و کیفیت یادگیری خواهد شد. برنامه نویسی از این این حیث مجزا نیست پس با آموزش دیدن پروژه محور برای یادگیری جاوا اسکریپت به صورت عملی می توان تمام چالش ها و جزئیات و ریزه کاری ها را درقالب یک پروژه فرا گرفت.

همین امر باعث می شود که علاوه بر این که یادگیری برای شما سهل شود، درک درست تری هم از این زبان در دنیای واقعی و یک پروژه واقعی داشته باشید.

یادگیری جاوا اسکریپت پروژه محور، کار سختی نیست اما؛ به هرحال توجه داشته باشید که نباید آن را هم دست کم بگیرید و البته همه این ها به میزان تلاش و کوشش خودتان بستگی دارد.

آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور به چه دردی می خورد؟

پس از یادگیری دوره های آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور شما توانایی های زیر را بدست خواهید آورد:

طراحی و برنامه نویسی سایت ها

پس از تکمیل شدن فرآیند آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور شما متخصص حرفه ای در حوزه وب شده اید و قادر خواهید بود هم در بخش ظاهری سایت (frontend) و هم در بخش کدنویسی و عملکرد سایت (backend) کار کنید.

طراحی و برنامه نویسی اپ های موبایلی

پیش جاوا اسکریپت، برنامه نویسان از java و swift و ios برای ساخت اپلیکیشن ها استفاده می کردند؛ اما جاوا اسکریپت به دلیل سادگی و سرعت بالا توجهات زیادی را به خود جذب کرده است.

طراحی و برنامه نویس وب اپلیکیشن ها

پس به زبان ساده تر جاوا اسکریپت همه کارست! همان طور که پیش تر گفته شد؛ با استفاده از فریمورک ها و پلتفرم های جاوا اسکریپت توانا خواهید بود تا یک برنامه نویس تمام عیار بشوید یا به اصطلاح فول استک خواهید شد.

با کتاب خانه React قادر خواهید بود صفحات وب بسیار زیبا و سریع درست کنید، با فریمورک React native می توانید اپلیکیشن های موبایلی برای هر دو سیستم عامل Android و ios بسازید و با پلتفرم Nodejs می توانید در سمت سرور هم با جاوا اسکریپت کد نویسی کنید.

پس برای یادگیری بهینه این فریمورک ها و کتابخانه های جاوا اسکریپت، لازم است که Javascript را مفهومی و عالی یاد گرفته باشید تا خیلی راحت در مسیر تبدیل شدن به Full-stack Javascript قرار بگیرید.

بعلاوه همه ی این ها شما بعد از تمام شدن آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور قادر خواهید بود تا علاوه بر انجام و تحلیل پروژه های جاوا اسکریپتی، می توانید کدهای پروژه های دیگران را هم تحلیل کرده و درصورت وجود مشکل و یا چالش ان ها را اصلاح کنید.

چطور با آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور درآمدزایی کنیم؟

با توجه به مطالبی که تا الان باهم خواندیم می توان نتیجه گرفت که به دلیل تنوع کاربرد، در حوزه های متفاوتی می توان شروع به انجام کار کرد تا با تلاش و کوشش مستمر به سمت درآمدزایی برویم.

با نگاهی به آگهی های استخدامی که در وب سایت های مختلف مثل جابینجا، ایران تلنت وجاب ویژن و… ثبت شده است، شما با یادگیری حرفه ای یکی از تکنولوژی های مرتبط با جاوا اسکریپت، هم به صورت فریلنسری و هم به صورت استخدام، درآمدی بین ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان خواهید داشت!

برای طراحی سایت با جاوا اسکریپت به چه چیزهایی نیازمند هستیم؟

شما پس از یادگیری این دوره باید اکما اسکریپت که ورژن آپدیت جاوا اسکریپت هست را یاد بگیرید. سپس در صورتی که بخواهید فقط در زمینه frontend فعالیت داشته باشید، می توانید یکی از ابزار هایVue ،Angular ،React را فرا بگیرید که سرعت توسعه front را به شدت بالا بردند.

هم چنین می توانید با ابزارهایی نظیرReact Native وWeex به توسعه androidوIOS بپردازید که همه ابزار های گفته شده بازار کاری خوبی را دارند.برای توسعه دادن backend هم می توانیدNode Js رو یاد بگیرید که پیش نیاز همه ی آن ها javascript می باشد.

از کجا می توان آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور را یاد گرفت؟

منابعی ازجمله وب سایت های javascript و w3schools برای یادگیری جاوا اسکریپت پیشنهاد می شوند که تقریبا تمامی مباحث مربوط به این زبان محبوب را پوشش می دهد؛ اما برای آموزش جاوا اسکریپت پروژه محور وب سایت های آموزشی فارسی زبان زیادی وجود دارید که برای یادگیری می توان به سراغ آن ها رفت که فرادرس از نمونه آن هاست.

 

جاوا اسکریپت در برنامه نویسی چه کاربرد هایی دارد؟

برنامه نویسی فرانت اند
برنامه نویسی بک اند با جاوا اسکریپت
برنامه نویسی نرم افزارهای موبایل
برنامه نویسی نرم افزارهای دسکتاپ

سخن آخر

بهتر است بدانید اگر قصد یادگیری هر حرفه یا مهارت را داشتید، بهتر است آن را به صورت پروژه محور و عملی بیاموزید.

هرچند که روی یادگیری های تئوری خود کار کنید، تا زمانی به صورت عملی نتوانید آنها را به کار ببرید، در واقع آنها برای شما بلا استفاده خواهند بود. یک برنامه نویس خوب کسی است که بتواند هر نوع الگوریتم و در خواستی را پیاده کند، بنابراین در هر زبان برنامه نویسی یا مهارتی، آنقدر تمرین و تکراز کنید تا مهارت های عملی خود را افزایش دهید.